► pátek 24. 2. / 16:00 – 19:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Výtvarná dílna - Krasohleďme. Vidět svět barevně a hravě mohou všichni, bez ohledu na věk. Přijďte si pod vedením lektorek AJG vyzkoušet, že vyrobit kaleidoskop není složité.

 

► pátek 24. 2. / 17:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Sto let s Miloslavem Troupem - komentovaná prohlídka výstavy Miloslav Troup / Paříž, Paříž s Miroslavem Růžičkou, DiS., vedoucím oddělení prezentace a ochrany sbírek a kurátorem AJG.

 

► úterý 28. 2. / 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Přednáškový cyklus z dějin umění na téma: Baroko, aneb Lékař píše o setkání s Rembrandtem.

 

► sobota 4. 3. / 16:00 hod. / Studentský kostel Svaté Rodiny / České Budějovice / Debata Patrika Hábla, Norberta Schmidta a Michala Škody na téma: Současné umění a sakrální prostor.

 

► čtvrtek 16. 3. / 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Tajemství Friedricha Feigla - přednáška k výstavě Friedrich Feigl / Oko vidí svět s Mgr. Zuzanou Duchkovou (Katedra výtvarné výchovy / PF JU), která představí životní cesty a uměleckou kariéru malíře, jehož osobnost je do určité míry stále neznámá. Z tohoto důvodu se autorka zaměří i na mnohá úskalí, která vznikla během výzkumu a přípravy doprovodné monografie k výstavě.

 

► sobota 8. 4. / 15:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Trochu moc chladná Margareta, celoživotní múza Friedricha Feigla - komentovaná prohlídka výstavy Friedrich Feigl / Oko vidí svět s Mgr. Zuzanou Duchkovou (Katedra výtvarné výchovy / PF JU), která přiblíží vybraná díla F. Feigla v souvislosti s jeho osobním životem a v kontextu doby, která byla plná dějinných zvratů.

 

 

 

 

 

► sobota 4. 3. / 16:00 hod. /