► úterý 25. 7. / od 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo: Vítězné filmy Anifilmu 2017 a další čerstvé novinky ze světa animace. Večerem Vás tradičně provede David Kubec, vedoucí úseku prezentace a ochrany sbírek AJG.

 

► pátek 28. 7. / 15:30 – 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Výtvarná dílna k výstavám: Aleš Krejča / Váhy mého času, Svatopluk Klimeš / Oživlé tapety, Raketa letí do budějcCo lze objevit v labyrintu tří výstav? Je labyrint to samé co bludiště? Můžeme prozkoumat jeden z nejstarších labyrintů světa a pomocí výtvarných technik koláže, malby a monotypu vytvořit svůj vlastní.

 

► sobota 29. 7. / od 15:00 hod. / Zámecká jízdárna / Hluboká nad Vltavou / Komentovaná prohlídka výstavy: Válečné plakáty 1914–1918 / Zbraň z barev a papíru při které nahlédneme do doby, kdy hlavním médiem, ale i tak trochu zbraní byl papír. Naléhavost, emoce a agitace snoubící se s uměleckým projevem a symbolikou, s kurátorkou AJG Mgr. Ditou Pfeferovou.

 

► úterý 1. 8. / od 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo: Hrůza, děs a obskurnosti a další čerstvé novinky ze světa animace. Večerem Vás tradičně provede David Kubec, vedoucí úseku prezentace a ochrany sbírek AJG.

 

► sobota 5. 8. / od 15:00 hod. / Zámecká jízdárna / Hluboká nad Vltavou / Komentovaná prohlídka výstavy: Victor Vasarely, o umělcově všestrannosti a zásahu do vývoje architektury, grafiky a vzniku vizuální kinetiky, s kurátorkou AJG Mgr. Ditou Pfeferovou.

 

► úterý 8. 8. / od 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo: Asijský pohled a další čerstvé novinky ze světa animace. Večerem Vás tradičně provede David Kubec, vedoucí úseku prezentace a ochrany sbírek AJG.

 

► sobota 19. 8. / od 15:00 hod. / Zámecká jízdárna / Hluboká nad Vltavou / Komentovaná prohlídka výstavy: Victor Vasarely, o umělcově všestrannosti a zásahu do vývoje architektury, grafiky a vzniku vizuální kinetiky, s Miroslavem Růžičkou, DiS., vedoucím oddělení prezentace sbírek a kurátorem AJG.

 

► úterý 22. 8. / od 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo: Dokumentární postupy v animaci a další čerstvé novinky ze světa animaces Miroslavem Růžičkou, DiS., vedoucím oddělení prezentace sbírek a kurátorem AJG.

 

► sobota 26. 8. / od 15:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice / Komentovaná prohlídka výstavy: Aleš Krejča / Váhy mého časuo podnětech z manýrismu, českém poválečném umění i surrealistické imaginaci, s kurátorkou AJG Mgr. Ditou Pfeferovou.

 

► úterý 29. 8. / od 18:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo: Česká tvorba a další čerstvé novinky ze světa animaces Miroslavem Růžičkou, DiS., vedoucím oddělení prezentace sbírek a kurátorem AJG.

 

► neděle 3. 9. / od 15:00 hod. / Wortnerův dům / České Budějovice Ozvěny Anifilmu 2017 … Filmová projekce představí pásmo šité na míru Dětem a další čerstvé novinky ze světa animace.

 

► pátek 22. 9. / od 19:30 hod. / Zámecká jízdárna / Hluboká nad Vltavou / Koncert komunitního pěveckého sboru - International School o Prague

 

► sobota 23. 9. / od 15:00 hod. / Zámecká jízdárna / Hluboká nad Vltavou / Komentovaná prohlídka stálé expozice: Meziprůzkumy / Sbírka AJG 1300–2017s autory a kurátory Mgr. Hynkem Látalem, PhD. a Mgr. Martinem Vaňkem, která představí zajímavosti z vývoje expozice, jejíž koncept se každý rok rozvíjí o nové výtvarné intervence současných umělců ...

 

► pondělí a úterý 2. a 3. 10. 2017 / od 9:00 hod. / Mezinárodní muzeum keramiky / Bechyně / Mezinárodní konference: Zahradní architektura první poloviny 20. Století, na téma: Osobnosti zahradního umění na našem území a v zahraničníObjekty zahradního umění a jejich obnova na našem uzemí a v zahraničí, Aplikovaný výzkum a další.

 

► sobota 4. 3. / 16:00 hod. /