Doprovodné programy Válečné plakáty

 
 
10.6.2017 - Prohlídka vojenského ležení z doby První světové války a přednáška: "Mýty o dobrém vojáku Švejkovi"

 

Program:

10.6.2017 - Vojenské ležení a přednáška o Vojáku Švejkovi
10:30 - prohlídka vojenského ležení 91. regimentu z Českých Budějovic
10:30 - 16:00 - vojenský průvod 91. regimentu z Českých Budějovic po zámeckém parku.
15:00 - 18:00 - výtvarná dílna lektorek AJG pro rodiny s dětmi, kde bude na programu:

    … jako když tiskne!
    Výtvarná dílna pod vedením lektorek AJG bude tentokrát věnovaná technice sítotisku. V zámecké jízdárně na Hluboké můžete vidět válečné plakáty jako     „zbraně z barev a papíru“. Ve výtvarné dílně ovšem nechceme vyzývat k boji, naopak, chceme oslavit potiskem to nejcennější, co máme ŽIVOT. Přijďte si     potisknout tričko, či tašku, můžete využít naší předlohy a doplnit ji vlastním motivem. Jaký bude váš vzkaz? (Je nutné přinést si s sebou vlastní bavlněné     tričko, nebo plátěnou tašku.) 

 

    V plné polní aneb šaty dělají člověka
    Připravili jsme dílnu, ve které si přijdou na své malí „kostýmní výtvarníci“, i velcí fandové uniforem a módy. Přijďte si pod vedením lektorek AJG vyrobit z     papíru plochou oblékací panenku. Bude připraven bohatý výběr slušivých uniforem a samozřejmě nebude chybět dobové oblečení krásných slečen, dam a     paní. Bude možné stříhat, vybarvovat, upravovat, dolepovat, podle chuti - někdo rád historickou přesnost, někdo možná raději popustí uzdu fantazii. Všichni     „hračičkové“ jsou vítáni. Přijďte si pod vedením lektorek AJG vyrobit z papíru plochou oblékací panenku. Bude připraven bohatý výběr slušivých uniforem a     samozřejmě nebude chybět dobové oblečení krásných slečen, dam a paní.
 

16:00 - 17:00 - přednáška na téma "Mýty o dobrém vojáku Švejkovi" v prostorách Zámecké jízdárny (vstup na přednášku i do celé expozice jen za 80,- Kč)

 

15.7.2017 - Výstava historických jízdních kol a jejich jízda po parku

Spolek Podšumavan v atriu Alšovy jihočeské galerie vystaví deset historických exponátů jízdních kol ze začátku 20. století, které mapují samotný vznik cyklistiky u nás. 
více informací brzy...

 

19.8.2017 - Koncert Dragounů z Lublaně

informace brzy....

 

23.9.2017 - Dobové jídlo ze zákopů První světové války

informace brzy...