návštěva galerie může být zábava i poučení

Nabízíme doprovodné interaktivní programy, komentované prohlídky, přednášky, dílny a celoroční výtvarné kurzy v Ateliéru Alšovka. V rámci našich interaktivních vzdělávacích programů je návštěvníkům a školním skupinám umění zprostředkováno srozumitelně a zážitkově. Programy jsou sestaveny z teoretických a tvořivých činností, kombinují diskusi, techniky výtvarné a dramatické výchovy, práci s textem a hudbou. Návštěvníci aktivně a tvořivě interpretují umělecká díla. Galerie tak přestává být místem pasivního přijímání a stává se živým prostorem otevřeným pro diskusi, sdílení a vlastní tvorbu.

WORTNERŮV DŮM / ČESKÉ BUDĚJOVICE / U ČERNÉ VĚŽE 22

 

"Noční příběhy"

alén diviš / málo známý a neznámý

23. 4. – 9. 7. 2017

 

Bojíte se rádi? Kdo má rád strašidelné příběhy, ten si přijde na své. Budeme si vyprávět, hrát a samozřejmě se také podíváme na obrazy příběhů, které přicházejí za noci. Malíř Alén Diviš totiž uměl skvěle namalovat nakreslit noc a její temná vyprávění. Dobrý konec je zaručen!

 

"Poklady z půdy"

error / alegorický princip v českém poválečném malířství a sochařství

23. 4. – 9. 7. 2017

Co se stane, když knoflík přestane být knoflíkem. Představme si, že když se nedíváme tak věci ožívají, hrají si, vyprávějí příběhy a tvoří obrazy, které nás baví.

 

 

Programy jsou sestaveny z teoretických a tvořivých činností, kombinují diskusi, techniky výtvarné a dramatické výchovy, práci s textem a hudbou. Návštěvníci mají možnost umělecká díla nejen vidět, ale také aktivně a tvořivě je interpretovat. Programy pro školní skupiny jsou vytvářeny v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem (RVP) jednotlivých stupňů vzdělávání. V programech uplatňujeme průřezová témata související s výstavou. Tým edukačního oddělení AJG je složen z absolventů či studentů vysokoškolských oborů výtvarného umění, dějin umění, estetiky a specialistů na dramatickou výchovu.

 

Bližší informace k programům:

MgA. et Mgr. Jana Wertigová / lektorka AJG / objednávky programů MŠ, ZŠ, SŠ

E: wertigova@ajg.cz

M: +420 606 071 182