ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA / HLUBOKÁ NAD VLTAVOU / ZÁMECKÁ JÍZDÁRNA ČP. 144

 

"Krása okamžiku"

impresionismus! / nálady a imprese ve francouzském a českém umění

19. 3.  11. 6. 2017

 

Pojďme si prohlédnout, s jakou lehkostí dokázali impresionističtí malíři zachytit hry světla a stínu, prchavý okamžik v krajině, nebo na ulici. Budeme moci porovnat obrazy francouzských a českých malířů (Clauda Moneta, Théo van Rysselbergha, Alfreda Sisleye, Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka, Václava Radimského). Dozvíme se také některé důležité informace o impresionismu – proč, jak a kde vznikl, jaký měl význam pro další generace malířů.

 

"Středověké obrázkové čtení"

meziprůzkumy / sbírka  ajg 1300–2017

od 19. 3. 2017 / výtvarná intervence Esther Stocker

 

Co lze vyčíst z gotických děl, z obrazu, ze sochy? Ve středověku měly barvy, předměty, rostliny i zvířata na uměleckých dílech svůj symbolický význam. Zkusme se podívat na gotické umění jako na hádanku. Hádanku, kterou je možné rozluštit.

 

WORTNERŮV DŮM / ČESKÉ BUDĚJOVICE / U ČERNÉ VĚŽE 22

 

"Obrazy ze šera"

alén diviš / málo známý a neznámý

23. 4. – 9. 7. 2017

 

Necháme díla Aléna Diviše, aby nám vyprávěla o temném i krásném v nás. Našimi průvodci výstavou budou nejen obrazy, ale i spisovatelé (např. K. J. Erben, E. A. Poe), Alén Diviš totiž vytvořil skvělé ilustrace k záhadným a hrůzu nahánějícím příběhům. Pojďme vyzkoušet, co všechno nám mohou obrazy říct o příběhu i o nás samých.

 

 

Naše programy jsou sestaveny z teoretických a tvořivých činností, kombinují diskusi, techniky výtvarné a dramatické výchovy, práci s textem a hudbou. Návštěvníci mají možnost umělecká díla nejen vidět, ale také aktivně a tvořivě je interpretovat.

 

Programy pro školní skupiny jsou vytvářeny v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem (RVP) jednotlivých stupňů vzdělávání. V programech uplatňujeme průřezová témata související s výstavou.

 

Tým edukačního oddělení je složen z absolventů, nebo studentů vysokoškolských oborů výtvarného umění, dějin umění, estetiky a specialistů na dramatickou výchovu.

 

Chceme, aby galerie nebyla jen místem pasivního přijímání, ale aby se stala živým prostorem otevřeným pro diskusi, sdílení a vlastní tvorbu.

 

Umění vidět a vnímat.

 

Vzdělávací animační programy k výstavám si lze objednat v délce: 

60 min. / 90 min. / 120 min.

 

Na programy je nutné se objednat:

MgA. et Mgr. Jana Wertigová / lektorka AJG / objednávky programů MŠ, ZŠ, SŠ

E: wertigova@ajg.cz

M: +420 606 071 182

 

 

"Noční příběhy"

alén diviš / málo známý a neznámý

23. 4. – 9. 7. 2017

 

Bojíte se rádi? Kdo má rád strašidelné příběhy, ten si přijde na své. Budeme si vyprávět, hrát a samozřejmě se také podíváme na obrazy příběhů, které přicházejí za noci. Malíř Alén Diviš totiž uměl skvěle namalovat nakreslit noc a její temná vyprávění. Dobrý konec je zaručen!