Alšovka hostuje v Galerii Mariánská

Alšova jihočeská galerie využívá nabídky krásně upravených prostor a prezentuje své sbírky i nové projekty také v Galerii Mariánská. Zrekonstruovaná budova kasáren na Mariánském náměstí upoutá velkými otevřenými interiéry i příjemným zázemím pro relaxaci.

 

Galerii můžete navštívit celoročně. Podle aktuálního programu si můžete prohlédnout grafiku, malby, fotografie i prostorová díla. V ucelených blocích se střídají zástupci klasické české tvorby, prostor dostávají i mladí umělci. Koncepce výstavní části zahrnuje i časté doprovodné programy.

alšovka hostuje v mariánské

 

galerie mariánská

pražská třída 1

české budějovice

www.galerie-marianska.cz

M: 721 946 804

otevřeno     úterý  pátek

leden  prosinec      /   10:00 – 18:00

otevřeno     sobota  neděle

leden  prosinec      /   12:00 – 18:00

vstupné

 

• základní vstupné

80,-

• rodinné vstupné

2 dospělí + 2 děti do 15 let

145,-

• snížené vstupné

děti od 6 do 15 let

senioři

studenti SŠ a VŠ 

(po předlož. student. průkazů ISIC, atp.)

55,-

• vstupné pro kometované prohlídky, 

přednášky a další doprovodný program

(není-li uvedeno jinak)

45,-

• vstupné pro žáky MŠ v rámci výuky

vstupné pro žáky
(pedagogický doprovod zdarma)

13,-

• vstupné pro žáky ZŠ v rámci výuky

vstupné pro žáky
(pedagogický doprovod zdarma)

13,-

• vstupné pro studenty SŠ v rámci výuky

vstupné pro studenty
(pedagogický doprovod zdarma)

33,-

vstup zdarma

děti do 6 let / členové Klubu přátel AJG / držitelé průkazu ZTP a ZTP-P + jejich průvodce / držitelé Senior Pasů / členové Asociace výtvarných pedagogů / členové Klubu přátel výtvarných umění / členové Unie výtvarných umělců / držitelé novinářských průkazů / držitelé průkazů ICOM / držitelé průkazu Rady galerií ČR / držitelé průkazu Asociace muzeí a galerií ČR a SR / členové Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků a AICA / členové Uměleckohistorické společnosti Čech a Moravy / odborní pracovníci muzeí, galerií a památkových ústavů / studenti uměleckých SŠ a VŠ

Vstup návštěvníků do výstavních prostor a expozic se řídí Návštěvním řádem Galerie Mariánská. Posledním návštěvníkům je vstup umožněn 30 minut před zavírací dobou.

 

Galerie Mariánská

Historická budova původně sloužila potřebě ubytování velké kapacity sloužících vojáků v Budějovicích, její vznik sahá až k roku 1842. Architekt kasáren Josef Sandner patří mezi významné městské stavitele. Původní kasárna vedl v klasicistním stylu. Sklepní prostory zaujmou segmentovými valenými klenbami, přízemí je řešené klenbami segmentovými a půl oválnými. V prvním patře je valeně zaklenutý chodbový trakt. Nedávná rekonstrukce plně ponechala původní styl, dispozice interiérů však přizpůsobila moderním nárokům. Objekt tak dokáže plně vyhovět potřebám hotelu, obchodů i jako otevřený prostor pro expozici umění, což využívá právě i Alšova jihočeská galerie, muzeum umění Jihočeského kraje

 

Vstup návštěvníků do výstavních prostor a expozic se řídí Návštěvním řádem AJG. Posledním návštěvníkům je vstup umožněn 30 minut před zavírací dobou.