Dny otevřených ateliérů 2017

14. – 15. 10. 2017

 

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat k účasti 

na jubilejním 10. ročníku Dnů otevřených ateliérů.

 

Již desátým rokem jihočeští výtvarníci otevírají své ateliéry, aby do nich pozvali návštěvníky, kteří mají zájem o jejich tvorbu. Za ta léta se akce rozšířila také mezi řemeslníky, architekty, výtvarné školy, galerie i dílny pro děti. Ti všichni během jednoho víkendu 14. – 15. 10. 2017 představí svá díla a tvůrčí zázemí. Na cestách po ateliérech je nejkrásnější samotné setkávání se s lidmi. Poznáváte nejen jejich tvorbu, ale často i osobní příběhy. Zároveň jsou to cesty za objevováním jižních Čech a jejich kulturním bohatstvím.

 

V letošním roce jsme pro Vás přichystali mnoho otevřených ateliérů a také bohatý doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek s místními památkáři, architekty a historiky umění. Ve spřátelených galeriích a muzeích si můžete prohlédnout expozice a často se zapojit do výtvarných dílen nebo workshopů.

 

Každý ateliér, dílna a galerie má své jedinečné kouzlo, jehož objevení však už spočívá na Vás. Přejeme Vám krásné podzimní cesty za uměním, řemeslem, designem a architekturou!

 

Koho budete moci v říjnu navštívit? 

Podívejte se ► www.issuu.com/doa2017/docs/doa_2017

 

I letos nás najedete na Facebooku

► Dny otevřených ateliérů 2017

 

Program AJG v rámci Dnů otevřených ateliérů 2017

naleznete zde ► Mezi sochami a obrazy

 

Garantem projektu je pro rok 2017 Alšova jihočeská galerie a Mgr. Petra Lexová, Seminář dějin umění Masarykovy univerzity, pořadatelem Jihočeský kraj, Odbor kultury a památkové péče.