► neděle 16. 6. 2019 / od 15:00 hod. / Galerie Mariánská / České Budějovice / Dernisáž výstavy Říká se, že nová vlna je mrtvá - skvělá osmdesátá v Praze a okolí, za účasti autorů proběhne též křest katalogu. Komentovanou prohlídku povede kurátor výstavy Martin Dostál.
 
► pátek 07. 06. 2019 / Celodenní plenér pro studenty programů Atelieru Alšovka (pondělní a úterní programy pro seniory) / sraz v 9:00 zastávka Kvítkovice, u rybníka/ Prozkoumáme krajinomalbu ze všech stran. Objevíme horizont, kompozici, barevnou perspektivu a povíme si o vývoji českého krajinářství. Vyzkoušíme práci v terénu tužkou, akvarelem a pastelem. 
 
► pátek a sobota 24.5.2019 / 15-22 hod. / Mezinárodní muzeum keramiky Bechyně / Muzejní noc 2019 / Přijďte na tradiční akci plnou doprovodných programů určenou pro všechny milovníky umění a kultury.

► pátek a sobota 26. - 27.4.2019 / 10-18 hod. / Výstaviště České Budějovice / Travelfest / v rámci konání Travelfestu bude Alšova jihočeská galerie propagovat svou instituci pod zřizovatelem: Jihočeským krajem a v rámci této propagace se uskuteční v pátek od 9:30 do cca 12:30 a v sobotu od cca 12:30 do cca 15:30 hodin doprovodný program edukačního oddělení AJG, kde si budete moci vytvořit 3D obrázek inspirovaný dílem Aloise Kohouta, kterého můžete aktuálně vidět v zámecké jízdárně Hluboké nad Vltavou, výstavním prostoru AJG
 
► sobota 30. 03. 2019 / od 14.00 hod. / Galerie Mariánská / České Budějovice / Workshop k výstavě Bigoš / „Don't say anything about us“ Jak vzniká obraz Radoslava Bigoše? Přijďte se zapojit do vzniku uměleckého díla od začátku do konce. Autor vás provede technikami, které v posledních letech ve své tvorbě používá a vše si budete moct vyzkoušet na vlastní papír.
 
► sobota 16. 3. 2019 / od 14:00 hod. / Galerie Mariánská, Pražská třída 1, České Budějovice / Komentovaná prohlídka výstavy It's a shame that you are not awake s autorkou Eliškou Stejskalovou představí tvorbu, v níž se dlouhodobě zajímá o témata spojená s podobami vnímání. Jedním z takových zájmů je analýza procesů podmíněná odpíráním spánku. Výsledky všech těchto zkoumání představuje v konceptuálně koncipované expozici, v níž detekuje možnosti bezprostřední nesofistikované percepce.
 
► sobota 23. 2. 2019 / 13:00 – 15:30 hod. / Dům Štěpánka Netolického / Třeboň / Výtvarná dílna / Na nitě je tužka krátká! / Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná … Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití.
 
sobota 23. 02. 2019 / od 14.00 hod. / Galerie Mariánská / České Budějovice / Komentovaná prohlídka výstavy Bigoš / „Don't say anything about us“ Provede vás sám autor Radoslav Bigoš. Jak se po absolvování Akademie výtvarných umění v Praze měnila technika, barevnost i témata jeho tvorby? Nahlédněte do vývoje a směru práce, jež lze jen těžko předvídat. Stejně jako změnu, o kterou se jako o fenomén autor zajímá.
 
► sobota 26. 1. 2019 / 13:00 – 15:30 hod. / Dům Štěpánka Netolického / Třeboň / Výtvarná dílna / Na nitě je tužka krátká! / Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná … Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití.