► sobota 30. 03. 2019 / od 14.00 hod. / Galerie Mariánská / České Budějovice / Workshop k výstavě Bigoš / „Don't say anything about us“ Jak vzniká obraz Radoslava Bigoše? Přijďte se zapojit do vzniku uměleckého díla od začátku do konce. Autor vás provede technikami, které v posledních letech ve své tvorbě používá a vše si budete moct vyzkoušet na vlastní papír.
 
► sobota 16. 3. 2019 / od 14:00 hod. / Galerie Mariánská, Pražská třída 1, České Budějovice / Komentovaná prohlídka výstavy It's a shame that you are not awake s autorkou Eliškou Stejskalovou představí tvorbu, v níž se dlouhodobě zajímá o témata spojená s podobami vnímání. Jedním z takových zájmů je analýza procesů podmíněná odpíráním spánku. Výsledky všech těchto zkoumání představuje v konceptuálně koncipované expozici, v níž detekuje možnosti bezprostřední nesofistikované percepce.
 
► sobota 23. 2. 2019 / 13:00 – 15:30 hod. / Dům Štěpánka Netolického / Třeboň / Výtvarná dílna / Na nitě je tužka krátká! / Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná … Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití.
 
sobota 23. 02. 2019 / od 14.00 hod. / Galerie Mariánská / České Budějovice / Komentovaná prohlídka výstavy Bigoš / „Don't say anything about us“ Provede vás sám autor Radoslav Bigoš. Jak se po absolvování Akademie výtvarných umění v Praze měnila technika, barevnost i témata jeho tvorby? Nahlédněte do vývoje a směru práce, jež lze jen těžko předvídat. Stejně jako změnu, o kterou se jako o fenomén autor zajímá.
 
► sobota 26. 1. 2019 / 13:00 – 15:30 hod. / Dům Štěpánka Netolického / Třeboň / Výtvarná dílna / Na nitě je tužka krátká! / Není čára jako čára! Některá je čerchovaná, některá je vyšívaná … Jehlou doplň srst, hrst, chlup, lup či vlas. Textilně vyšívací dílna s Evou Volfovu pro malé i velké a vyšívání lačné, na které se blíže seznámíte s pestrými možnostmi textilní koláže kombinované s kreslením nití.