Alšova jihočeská galerie si klade za cíl soustavně podporovat umění. V našich prostorech shromažďujeme významné sbírky tvůrců od ranného středověku až po současnost. Nabízíme prostor zapomenutým řemeslům, výtvarníkům i sochařům zvučných jmen i mladým umělcům. Koncipované výstavy provázíme řadou doprovodných akcí, které informují veřejnost a seznamují se životem a dílem zásadních postav výtvarného umění. Veřejnosti i odborníkům pak, krom muzea umění, nabízíme i specializovanou knihovnu. Kolekci odborných knih, periodik i katalogů si můžete volně prohlédnout. Podporujeme studenty historie, umění i zájemce z řad veřejnosti. Knihovna je místem pro samostatnou badatelskou činnost, objevování i obdiv vůči krásnému umění. Navštivte naše sbírky tištěných pramenů, rozšiřte své obzory. Naši odborní pracovníci vás ochotně provedou a pomůžou vám v orientaci v bohatých sbírkách.


Specializovaná knihovna Alšovy jihočeské galerie nabízí čtenářům prezenční přístup k rozsáhlé sbírce odborné literatury, periodik a katalogů.
 


KNIHOVNÍ KATALOG ON-LINE


více informací

Iva Kabátová, DiS.

E: knihovna@ajg.cz

T: +420 383 134 570
M: +420 607 864 980 

Před návštěvou knihovny a badatelny, prosím, kontaktujte knihovníka. 

Otevírací doba knihovny:
Po: 7:30 - 15:00 hodin
St: 7:30 - 11:00 hodin
Pá: 7:30 - 11:30 hodin

 

Kniha měsíce března

Katalog k výstavě. (1709-1747) Anton Kern se narodil roku 1709 v Děčíně, v 10 letech vstoupil do jezuitské školy v Bohosudově, kde ho objevil dvorní drážďanský malíř Ital Lorenzo Rossi, který Kernovi zprostředkoval malířské vzdělání v Drážďanech a v Benátkách. Po vyškolení Anton Kern působil jak v Sasku, kde dosáhl významného postavení, tak v severních Čechách i v Praze. Tento talentovaný malíř, nazývaný "benátským mistrem saského a českého rokoka" zemřel v pouhých 38 letech roku 1747. Kniha je rozsáhlým dílem docenta 
Anton Kern 1709-1747
 

 

 

 

book