autoři

Pasta Oner

Původní jménem Zdeněk Řanda s oblibou používá umělecký pseudonym Pasta Oner. Pod tímto jménem se představil na více než padesáti kolektivních výstavách. V minulých letech realizoval sedm vlastních výstavních projektů. Originální tvorba patří nejen do sbírek, ale úspěšně také prezentuje Českou republiku na mnoha výstavách a kulturních akcích. Realizace Candy Shop zaujala návštěvníky světové výstavy Expo 2010 v Šanghaji.

Více ...

 

Kamil Lhoták

Kamil Lhoták se dobře zapsal jako malíř, ale také grafik a ilustrátor. Byl zakládajícím členem významné Skupiny 42. Jeho díla by rozhodně neměla ujít pozornosti, nabízí charakteristický rukopis a pracují s širokým rozpětím témat. Umí zaujmout i laiky a často i pobaví svou nadsázkou a poetikou v situacích, kde působí nečekaně a oživí celkový vjem.

Více ...

 

Vladimír Novák

Zásadní myšlenkou, kterou provází dílo Vladimíra Nováka je snaha o vrácení úlohy obrazu coby vypravěči. Snaží se zachytit postoje, názory a naději pomocí originálního vidění. Obrazy jsou malované olejem a akrylem na plátně. Vznikají zprvu jako náhodně tvořené skvrny, tahy štětcem jim však dodávají dynamiku, nový tvar a stylizaci. Zobrazuje postavy, kterým dodává ornamentální prvky.

Více ...

 

Kateřina Štenclová

Kateřina Štenlcová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde stále žije a tvoří. Již od roku 1990 samostatně vystavuje, ale kolektivních výstav se účastnila šest úspěšných let ještě před samostatnou expozicí. Pro její práci je charakteristické abstraktní vyjádření. Soustředí se pouze na čistou barvu, kterou zaplňuje volnou plochu. Krátce se zabývala i monochromní malbou a vztahu malířství k architektuře.

Více ...

 

Martin Velíšek

Autor se věnuje malbě, kresbě, grafice, ale nebojí se ani vytvářet prostorová díla. Jeho práce byla ohodnocena řadou cen, můžeme jmenovat Cenu nadace na podporu současného umění, Grafika roku Interkontakt grafik, nebo Hlavní cenu na Intersalonu AVJ, Grand prix. Martin Velíšek umně prosazuje originální stylizace a ztvárnění motivů i pro obalový design a marketing, i tato práce je hodnocena velmi příznivě, například cenami odborné kritiky Obal roku nebo World Star.

Více ...

Podívejte se na aktuální či stálé výstavy a navštivte muzeum umění AJG.