zámecká jízdárna / hluboká nad vltavou / zámecká jízdárna čp. 144

"Středověké obrázkové čtení"

meziprůzkumy / sbírka ajg 1300–2018

+ výtvarná intervence: Patrik Hábl, 2016 / Esther Stocker, 2017 / Petr Dub, 2018

od 17. 3. 2018

 

Co lze vyčíst z gotických děl, z obrazu, ze sochy? Ve středověku měly barvy, předměty, rostliny i zvířata na uměleckých dílech svůj symbolický význam. Zkusme se podívat na gotické umění jako na hádanku. Hádanku, kterou je možné rozluštit.

 

galerie mariánská / české budějovice / pražská třída 1

"Popletený svět"

sexies! / vždyť přeci létat je snadné

19. 1. – 8. 4. 2018

 

Podivuhodné světy v obrazech mohou skrývat nejeden zajímavý příběh. Pojďme si prohlédnout fantastická místa, kuriózní tvory a další divnosti ve výstavě českého umění 60. a 70. let 20. století. Společně prozkoumáme, co by mohly obrazy vyprávět.

"Obrazy z písku"

písek do hodin / dragoun – kubička – rožánek

19. 1. – 8. 4. 2018

 

Tři malíři, tři náměty, tři životní příběhy. Podíváme se na obrazy píseckých autorů a společně nalezneme jejich spojitosti i rozlišnosti. Při objevování zajímavých prvků výstavy totiž zjistíme, že není Písek jako písek.

Naše programy jsou sestaveny z teoretických a tvořivých činností, kombinují diskusi, techniky výtvarné a dramatické výchovy, práci s textem a hudbou. Návštěvníci mají možnost umělecká díla nejen vidět, ale také aktivně a tvořivě je interpretovat.

 

Programy pro školní skupiny jsou vytvářeny v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem (RVP) jednotlivých stupňů vzdělávání. V programech uplatňujeme průřezová témata související s výstavou.

 

Tým edukačního oddělení je složen z absolventů, nebo studentů vysokoškolských oborů výtvarného umění, dějin umění, estetiky a specialistů na dramatickou výchovu.

 

Chceme, aby galerie nebyla jen místem pasivního přijímání, ale aby se stala živým prostorem otevřeným pro diskusi, sdílení a vlastní tvorbu.

 

Vzdělávací animační programy k výstavám si lze objednat v délce: 

60 min.

 

Na programy je nutné se objednat:

Bc. Andrea Chrastinová / vedoucí edukačního oddělení / objednávky programů MŠ, ZŠ, SŠ

E: chrastinova@ajg.cz

M: +420 774 046 008

 

"Noční příběhy"

alén diviš / málo známý a neznámý

23. 4. – 9. 7. 2017