neustávající snaha po vytváření empatického vztahu k člověku

neustávající snaha po vytváření empatického vztahu k člověku

Zdroj: Artikl | Marek Svoboda | 13.9.2021

neustávající snaha po vytváření empatického vztahu k člověku

artikl | marek svoboda | 13.9.2021

wortnerův dům | české budějovice

V prostorách Wortnerova domu v Českých Budějovicích chystá Alšova jihočeská galerie výstavu české sochařky Jindry Vikové (* 1946). Výstava s názvem Hliněná žena mapuje pestrou tvorbu této výjimečné umělkyně.

„Jindra Viková je významnou představitelkou českého sochařství posledních čtyř desetiletí. V současnosti již svým záběrem dalece překračuje pověst, kterou si vydobyla jako umělkyně věnující se komorní plastice z keramických materiálů. Doménou sochařky Jindry Vikové je jak práce s materiálem, zejména s keramikou a porcelánem, tak i mnohostranné zkoumání lidských výrazů, emocí, paměti, mezilidských interakcí a komunikace,“ přibližuje výstavu její kurátor Jiří Ptáček.

Výstava ve Wortnerově domě představí vedle soch rovněž autorské fotografie a kresby, kterými autorka témata průběžně nejen objevuje, ale také rozvíjí ve svébytné tvůrčí linii.
„Výstava Hliněná žena mapuje tvorbu Vikové od konce 70. let minulého století do současnosti a přihlíží k rozšiřování tvůrčího pole autorky směrem k dalším disciplínám a médiím. Výstava představí důležité práce a tematické okruhy a zároveň se dosavadní figurativní tvorbu Vikové pokouší nahlížet jako neustávající snahu po vytváření jemného a empatického vztahu k člověku,“ doplňuje kurátor. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. 9. v 17 hodin. 

Jindra Viková – Hliněná žena
Alšova jihočeská galerie – Wortnerův dům (U Černé věže 22, České Budějovice)
17. 9.–2. 1. 2022

může se hodit

novinky

vernisáž výstavy michael hon | výstava obrazů
michael hon | výstava obrazů vernisáž 23. 2....
 
 
vernisáž 4. 2. 2023 v Zámecké jízdárně AJG Hluboká nad Vltavou
Alšova jihočeská galerie otevře vernisáží 4. ...
 
 
Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
 
 
zavřít

UPOZORNĚNÍ

Z technických důvodů je do soboty, 10. 6. 2023 (včetně) uzavřena pobočka Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou. Pro návštěvníky bude znovu otevřeno v neděli, 11. 6. 2023 s novou výstavou HR Giger – Metamorphoses. Dále je z důvodu přípravy nových výstav do 14. 6. uzavřena pobočka Wortnerův dům v ČB a do 29. 6. Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni. Děkujeme za pochopení.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.