jan čtvrtník

jan čtvrtník

jan čtvrtník

11. 10. – 17. 11. 2019

vernisáž: 11. 10. 2019 | 17:00 hod.

galerie tiskárny karmášek k.weise 2619/9,

české budějovice 3, 370 04

www.dnyotevrenychatelieru.cz

Jan Čtvrtník (1975)

Absolvent Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze – Ateliér design výrobků (Jan Němeček, Michal Froněk) je úspěšným designérem se širokým spektrem realizací v produktovém a průmyslovém designu. Již během studií dosáhl řady významných ocenění (např. Mladý obal, Národní cena za studentský design). Krátce po studijním pobytu ve Finsku a Peru (2004) získal stipendium na Ingvar Kamprad Designcentrum (Lunds Universitet, Švédsko).

V roce 2005 se Jan Čtvrtník zapojil do projektu „Star Design“ programu NASA a ještě v tomtéž roce začal působit v design centru IKEA. V Itálii pracoval pro společnost AEG, Electrolux a Zanussi. Dále spolupracoval také s Lunar Design a Hewlett-Packard, v ČR pak se sklárnou Moser. V roce 2008 obdržel prestižní ocenění Droog Design Climate Competition a Czech Grand Design jako „Grand designér“ a „Designér roku“. V současnosti pracuje ve společnosti Liebherr.

Jan Čtvrtník se věnuje převážně designu nábytku a spotřebičů, ale také grafickému a světelnému designu nebo navrhování šperku. Na výstavě v Českých Budějovicích představuje výběr z tvorby skleněné plastiky z let 2007 až 2018. 

David Kubec, kurátor výstavy

může se hodit

novinky

umění vidět a objevovat: Modlitba za oběšence aneb příliš realistický obraz
umění vidět a objevovat modlitba za oběšence...
 
 
adventní edukace: světlo
adventní edukace: světlo edukační oddělení a...
 
 
adventní edukace: radostná zpráva
adventní edukace: radostná zpráva edukační o...
 
 
adventní edukace: kozlík
adventní edukace: pojďme spolu do betléma ed...
 
 
 
 
zavřít

UPOZORNĚNÍ:

- Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká nad Vltavou, je do konce března 2021, uzavřena.

- Z důvodů nařízení vlády ČR je vstup do Alšovy jihočeské galerie ve Wortnerově domě, v Českých Budějovicích: Formosa Deformitas, je do odvolání od 18.12.2020 uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

AKTUALITA

- v online edukaci se můžete podívat na informace ke slavnému Pinkasovu obrazu, který v roce 2015 získala Alšova jihočeská galerie