ateliér alšovka

Ateliér Alšovka, původně Barevný kolo jako výtvarný ateliér několik let spolupracoval s edukačním oddělením Alšovy jihočeské galerie. Účastnil se každoročních projektů a výstav, workshopů pro rodiče s dětmi i letních výtvarných kurzů. Ohlasy mladých výtvarníků i jejich rodičů na tuto spolupráci byly velmi dobré, až se nakonec v roce 2015 Barevný kolo stalo výtvarným ateliérem Alšovy jihočeské galerie.

Podkladem pro výuku našeho ateliéru jsou osnovy výtvarného oboru jako na základní umělecké škole. Základními předměty výuky jsou plošná tvorba: kresba, malba, grafika, a jejich kombinované techniky, prostorová tvorba: objekty z papíru, dřeva, kovu, hlíny, textilu, prostě přírodních i umělých materiálů, základy um. řemesel: tkaní, drhání, síťování, plstění, tvorba mozaiky, cizelování, batikování, malba na sklo, textil, výtvarná kultura: teorie a dějiny umění. Mimo to je u nás možné přihlásit se do přípravy ke studiu na střední či vysoké umělecké škole, kde již máme mnoho našich absolventů.

Kontakt

Atelier Alšovka, Otakarova 15, 370 01 České Budějovice 

Mgr. Eva Drančáková / lektor / atelier alšovka
E: drancakova@ajg.cz
M: +420 775 340 378

Mgr. Marta Vaverková / lektor / atelier alšovka 
E: martavaverkova@gmail.com

Mgr. Sally Bartůšková / lektor / atelier alšovka
E: bartuskova@ajg.cz
M: +420 773 606 342

MgA Irena Friessová Staneva
E: friessova-staneva@ajg.cz
M: +420 732 420 757

Alšovka ateliér - Cena za pololetí

  • Děti: 2000 Kč
  • Dospělí: 2000 Kč
  • Senioři: 500 Kč

program

22.7.2020
hudební festival hluboká 2020
 
 

může se hodit

 
 
zavřít

Z důvodů nařízení Bezpečnostní rady státu je Alšova jihočeská galerie se všemi svými pobočkami pro veřejnost do odvolání uzavřena.