MEN | výstava sbírky roberta runtáka

MEN | výstava sbírky roberta runtáka

MEN | výstava sbírky roberta runtáka

kurátor | jan kudrna

vernisáž | 21. 5. 2022 | 15:00

výstava | 22. 5. - 2. 10. 2022 | 9:00 - 18:00 hodin

zámecká jízdárna | hluboká nad vltavou

Výstava MEN v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou poprvé v její historii představí sbírku Roberta Runtáka z odlišného úhlu než tomu bylo doposud v předešlých třech výstavních projektech. Bude představena jedna ze zásadních podsbírek celé rozsáhlé kolekce a to konkrétně práce, jejichž těžištěm je vyobrazení mužského těla. Nepůjde o prostý výčet autorů a děl. Výstava bude akcentovat čtyři tematické celky, které každý jinak, avšak nikoli striktně separovaně, akcentuje muže a mužská těla jako nosný bod. Široká škála autorů posledních přibližně sto dvaceti let, napříč technikami, podrobí muže jako výrazový prvek a fenomén, určitému zkoumání na pozadí stylových, historických a částečně také společenských kulis. Nepůjde pouze o autory domácího, nebo chcete-li československého okruhu, ale spektrum umělců je částečně rozšířeno o mezinárodní kontext.

Popis projektu:

Výstava MEN je sondou do jedné z největších soukromých sbírek nejen u nás, ale v podstatě celém středoevropském prostoru. Akcentuje malou součást sbírky, zaměřenou na znázornění mužského těla. Výstava nebude chronologickou sondou do nasbíraných uměleckých děl. Zaměří se na nosná témata, z nichž se obecný autorský pohled na muže (těla) skládá. Časový úsek představených prací zachycuje období od konce 19. století do aktuální současnosti. Výstava nebude omezena jen médiem malby a kresby, ale představena bude také fotografie, plastika a video. Představeno bude okolo 50 autorů a více než 100 uměleckých děl. Zásadní součástí projektu bude poměrně rozsáhlý katalog k výstavě, který představí rozsáhlejší soubory prací představených autorů předtím, než budou fyzicky vystaveny.

Mezi zastoupenými autory budou např. Michal Pěchouček, Alexandr Tinei, Ivan Pinkava, Matouš Háša, Andrej Dúbravský, David Černý, Max Švabinský, Ivana Lomová, Dita Pepe, Zbyněk Sedlecký, Ivan Ouhel a další renomovaní umělci.

bezpečnostní informace

https://www.ajg.cz/za-kulturou-bezpecne.html

může se hodit

novinky

Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
informace o otevření výstavy malevič – rodčenko – kandinskij a ruská avantgarda | ze sbírky muzea umění jekatěrinburg
informace o otevření výstavy malevič – rodčen...
 
 
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb mystika a horor v ilustracích povídek e. a. poea
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb my...
 
 
 
 
zavřít

Z technických důvodů je do 29. 1. uzavřena pobočka Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni. Děkujeme za pochopení.

Bezpečně do AJG : https://www.ajg.cz/za-kulturou-bezpecne.html

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.