Warning: date() expects parameter 2 to be long, string given in /data/www/virtuals/ajg.cz/layout/ajg/tmp/calendar/tmp.calendar.detail.php on line 6
tomáš císařovský | každý den odvahu | expozice | AJG, Alšova Jihočeská Galerie

tomáš císařovský | každý den odvahu

tomáš císařovský | každý den odvahu

VÝSTAVA Z DŮVODU PANDEMIE KORONAVIRU, ODLOŽENA

tomáš císařovský / každý den odvahu

1. 6. 2020 - 4. 10. 2020 | denně 9:00 - 18:00 hodin

vernisáž: 31. 5. 2020 | 15:00 hodin

zámecká jízdárna, hluboká nad vltavou 144

Základní vstupné: 200,- Kč

Rozsáhlá výstava jedné z klíčových osobností české postmoderny Tomáše Císařovského přináší vzrušující pohled na více jak třicet let jeho malířské práce. Spolu s malířem prožije divák nejen vzrušení z kontaktu s klasickou olejovou technikou malovanými obrazy, ale také řadu událostí z nedávné historie, uvědomí si křehkost i napjatost mezilidských vztahů, a s tím vším se zamyslí nad smyslem či nesmyslem existence. Spolu s malířem  procestuje rovněž českou i exotickou krajinu, navštíví vernisáže a pozná také mnoho výjimečných či kontroverzních osobností, které Císařovský programově namaloval v rámci předsevzetí restituovat portrétní malbu v Čechách. Milovníky umění zaujme i excelentní prací s barvou a také bravurním používáním techniky akvarelu, která je vylehčeným souputníkem komplikovaně a dlouze vznikajících obrazů. Kurátorem výstavy je Martin Dostál, generačně spřízněný s malířem, který jeho práci sleduje už více jak třicet let. K výstavě také vyšla malířova monografie. Císařovského výstava slibuje být tichou senzací, na kterou ale dlouho, vskutku dlouho, nezapomenete. 

Martin Dostál, kurátor výstavy

program

22.7.2020
hudební festival hluboká 2020
 
 

může se hodit

 
 
zavřít

Z důvodů nařízení Bezpečnostní rady státu je Alšova jihočeská galerie se všemi svými pobočkami pro veřejnost do odvolání uzavřena.