alšovka advent 2023 | vánoce v galerii | hluboká nad vltavou

alšovka advent 2023 | vánoce v galerii | hluboká nad vltavou

alšovka advent 2023 | vánoce v galerii

2. 12. - 16. 12. 2023

zámecká jízdárna | hluboká nad vltavou

Přijďte s námi oslavit nejkrásnější období roku na Alšovka Advent - Vánoce v galerii!
Alšova jihočeská galerie Vás srdečně zve do Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou, kde se bude vánoční program konat první tři adventní soboty 2. 12., 9. 12. a 16. 12. 2023. Připravili jsme pro Vás nezapomenutelný zážitek plný vánoční atmosféry.

A na co se můžete těšit?
Hudební koncert Yvetty Blanarovičové - Nechte se unést kouzelným hlasem této výjimečné zpěvačky a ponořte se do sváteční atmosféry.
Divadelní pohádky – Děti i dospělí se mohou těšit na nezapomenutelná představení, která rozproudí Váš smích a nadchnou Vás.
Hudební vystoupení dětských pěveckých sborů a ZUŠ - Užijte si živou hudbu, která vás provede vánočními melodiemi a naladí Vás na toho správného vánočního ducha.
Historická hudba - Zkuste si představit vánoční svátky z jiných dob a nechte se unést do minulosti tóny historické hudby.
Kino projekce - Milovníci filmu si přijdou na své při promítání kino projekce hudebních pohádek, které navodí pohodu.
Vystoupení kouzelníka - Staňte se svědky úžasných kouzelnických triků a záhad, které vás ohromí.

A to není vše! Vstup na Alšovka Advent je zcela zdarma, a to včetně výstavy Alšova země 2023 – Prameny, kořeny, sítě.
Přijďte si užít Vánoce do Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou a nechte se unést adventním kouzlem těch nejhezčích svátků v roce. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Změna programu vyhrazena.

O projektu Alšovka Advent
Nultý ročník Alšovka Advent se konal na zkoušku v r. 2016, o rok později již program zahajoval Vlastislav Ouroda, náměstek z Ministerstva kultury ČR, v r. 2018 pak Daniel Herman, bývalý ministr kultury ČR a v r. 2019 režisér Zdeněk Troška. V r. 2020 se program bohužel nemohl uskutečnit kvůli pandemii koronaviru. Následující rok pak vystoupil herec Josef Dvořák a v r. 2022 herečka Michaela Kuklová.
Alšovka Advent si již získal pověst akce s širokým doprovodným programem, zajímavými osobnostmi a neotřelým stánkovým prodejem ručních výrobků z Čech. Díky úspěšnosti akce rozšířila Alšova jihočeská galerie program také na pobočku Wortnerova domu v Českých Budějovicích. Ten se zaměřil hlavně na edukační aktivity. V letošním roce bude program ve Wortnerově domě rozšířen také o autorské čtení.

 
 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.