Ozvěny Anifilmu 2021

Srdečně Vás zveme na tradiční akci Ozvěny Anifilmu, kterou připravujeme ve spolupráci s Mezinárodním festivalem animovaných filmů Liberec. Letošní program Ozvěn Anifilmu 2021 ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích nabídne celkem osm filmových večerů a výběr z nejlepší české i světové animace.

Přijďte se podívat na zajímavý mix animačních technik, hudební videoklipy, dokumentární filmy, speciální pásmo a fokus do současné asijské animace nebo horor a další loutkové lahůdky. Filmové projekce, které tradičně moderuje David Kubec, nabídnou rovněž Vítězné filmy Anifilmu 2021 nebo celovečerní snímek Stařec a mléko (88 min., Estonsko).

Vstup na všechny filmové projekce je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

  • 2. 11. 2021 / 18:00

První okno do soutěže, 77 minut

Pestrý mix snímků namíchaný z kategorií krátký a studentský film, soutěžících na festivalu Anifilm 2020.

  • 10. 11. 2021 / 18:00

Druhé okno do soutěže, 78 minut

Výběr různorodých snímků namíchaný z kategorií krátký a studentský film, soutěžících na festivalu Anifilm 2020.

  • 16. 11. 2021 / 18:00

Anidok, 65 minut 

Animovaný dokument je již stabilním a mezi současnými animátory velice oblíbeným žánrem. Často mají formu jakési terapie, ať už pro autora či aktéra, někdy ale animátoři tento filmový tvar využívají i k vydařeným parodiím.

  • 23. 11. 2021 / 18:00

Videoklipy, 65 minut

Výběr animovaných hudebních videí z Anifilmu 2020 zahrnuje i dva klipy, které mezinárodní porota vyhodnotila z celkem 22 soutěžních děl jako nejlepší. Zvláštní uznání získalo polské video Resina: In. A tím nejlepším videoklipem se loni stal český počin P/ST: Tíseň.

  • 30. 11. 2021 / 18:00

Nenarativní urbanistické průzkumy, 69 minut 

Zkoumání prostoru může mít v neohraničených možnostech animace mnoho podob. Tvůrci, v tomto programu soustředěni především v urbanistických strukturách, divákům zprostředkovávají pocity závratě, nabídnou pohledy běžnému pozorovateli unikající nebo nořící se do surreálních kulis. 

  • 7. 12. 2021 / 18:00

Fokus Asie, 74 minut

Animované filmy, odlišující se od sebe v mnoha ohledech, spojuje fakt, že se jejich autorky a autoři inspirovali japonskou, čínskou či tchajwanskou kulturou nebo zde mají své kořeny.

  • 14. 12. 2021 / 18:00

Stařec a mléko, 88 minut, Estonsko

Celovečerní loutková hororová parodie nabídne téměř všechno, jen ne idylické prázdniny u dědečka na estonském venkově. Míra nechutnosti a absurdnosti se postupně zvyšuje s vydojeným, na všechny strany stříkajícím kravským mlékem. To naštěstí neutralizuje značné množství vypité vodky. Vedle množství humorných situací nelze snímku upřít technickou brilanci, se kterou je provedeno prostředí a hlavně stop-motion animace. Lahůdka pro milovníky obskurností.

  • 21. 12. 2021 / 18:00

Vítězové Anifilmu 2021, 87 minut

Jaké snímky ocenily mezinárodní poroty posledního Anifilmu? Uvidíte nejlepší krátké, studentské a nenarativní filmy, ale také oceněné videoklipy. A nezůstanete ochuzeni ani o vítězná díla soutěže Český obzor.

může se hodit

novinky

Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
informace o otevření výstavy malevič – rodčenko – kandinskij a ruská avantgarda | ze sbírky muzea umění jekatěrinburg
informace o otevření výstavy malevič – rodčen...
 
 
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb mystika a horor v ilustracích povídek e. a. poea
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb my...
 
 
 
 
zavřít

S lítostí oznamujeme, že z důvodu nařízení Vlády ČR letošní Alšovku advent rušíme. Děkujeme za pochopení.

Vstup do AJG se řídí aktuálními vládními nařízeními souvisejícími s COVID-19. Prosíme o jejich dodržování. Bližší informace na: https://www.ajg.cz/za-kulturou-bezpecne.html