múzická vídeň

múzická vídeň

múzická vídeň

kurátorka | zuzana brikcius

výstava | 9. 9. - 10. 12. 2022

velvyslanectví české republiky ve vídni | penzinger straße 11-13, 1140 Vídeň

Bližší info k výstavě: MgA. Paulina Skavova, E: skavova@ajg.cz, T: 603 720 262

Výstava Múzická Vídeň je realizovaná u příležitosti 45. výročí zveřejnění Prohlášení Charty 77 z 1. ledna 1977 a zároveň v době předsednictví České republiky v Radě EU.

Základní dokument Charty 77 podepsalo u jeho zrodu celkem 241 signatářů, byli mezi nimi básníci, filozofové, překladatelé, představitelé undergroundové kultury, dělníci, bývalí politici, osobnosti napříč konfesemi i různými politickými názory. Neohrožený postoj zástupců různých myšlenkových škol a jednoznačné vyjádření odporu proti vládnoucímu komunistickému režimu vyvolaly v demokratické západní Evropě i v USA vlnu solidarity a podpory. Zcela nepochybně v tom sehrály neocenitelnou roli světově proslulé osobnosti, které Prohlášení sestavovaly. Byli to první mluvčí Charty 77 - humanistický filozof Jan Patočka, dramatik a spisovatel Václav Havel a bývalý politik Jiří Hájek. Komunistický režim zuřil a spustil ve všech ohledech nelítostnou kampaň proti signatářům.

Zuzana Brikcius

může se hodit

novinky

vernisáž výstavy michael hon | výstava obrazů
michael hon | výstava obrazů vernisáž 23. 2....
 
 
vernisáž 4. 2. 2023 v Zámecké jízdárně AJG Hluboká nad Vltavou
Alšova jihočeská galerie otevře vernisáží 4. ...
 
 
Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
 
 
zavřít

UPOZORNĚNÍ

Z technických důvodů je do soboty, 10. 6. 2023 (včetně) uzavřena pobočka Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou. Pro návštěvníky bude znovu otevřeno v neděli, 11. 6. 2023 s novou výstavou HR Giger – Metamorphoses. Dále je z důvodu přípravy nových výstav do 14. 6. uzavřena pobočka Wortnerův dům v ČB a do 29. 6. Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni. Děkujeme za pochopení.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.