současnost tradice | stálá expozice keramiky ze sbírek ajg

současnost tradice | stálá expozice keramiky ze sbírek ajg

současnost tradice | stálá expozice keramiky ze sbírek ajg

kurátor | tereza svobodová

v současné podobě do 29. 1. 2023 | obměna a aktualizace výstavy od února 2023

PO, ÚT zavřeno | ST-NE 9:00 - 16:30

mezinárodní muzeum keramiky | bechyně | novodvorská 301

Anotace k podobě výstavy od února 2023

Stálá expozice Mezinárodního muzea keramiky Bechyně nabídne návštěvníkům dlouho očekávaný náhled do bohatých depozitárních sbírek keramiky Alšovy jihočeské galerie. Po úvodní výstavě s názvem „ČERNOBÍLÉ: Nic není a přitom je" pokračujeme cestou dialogického vnímání a přinášíme dvojice a instalace, ve kterých se mísí spojení tradičního, často hrnčířského zpracování keramiky s neotřelou a nápaditou modernitou, která umělce inspiruje v současnosti. Prezentujeme výběr toho nejlepšího z našich sbírek a to vždy se svým patřičným protipólem, se snahou obsáhnout monumentální sochy, drobné plastiky, užitkovou keramiku, reliéfy, figury i portréty. Ač je sbírka stálá, neznamená to, že je neměnná. Periodicky budou instalované dvojice obměňovány, aby se postupně v čase objevovaly novější a novější kousky. Cílem stálé expozice bude představit náš kompletní depozitář. Pro naše nové  i stálé návštěvníky, pro studenty i pedagogy, pro hosty i turisty platí to stejné: není totiž nic tradičnějšího a více současného, než se do Bechyně vracet a pokaždé objevit něco nového.

Letošní výběr se čítá ze sedmi tematických okruhů, ve kterém jsou zastoupeni vždy autoři, kteří se liší pojetím, zpracováním materiálu i dobou, kdy dílo vzniklo. Témata jsou poetická (například divadlo a příroda), abstraktní (symboly) i popisná (zvířecí plastiky nebo užitková funkce keramiky).

Zastoupení autoři: Gundi Dietz, Miroslav Páral, Helena Hlušičková, Antje Scharfe, Anna Zamorska-Malicka, Petr Hůza, Jindřiška Radová, Jaroslav Podmol, Vítězslav Eibl, Stanislav Martinec, Doris Becker, Aldona Kjaturakene, Lubomír Šillar, Ghünther Praschak.

Anotace k současné podobě výstavy do 29. 1. 2023

Výběr se čítá ze sedmi tematických okruhů, ve kterém jsou zastoupeni vždy autoři, kteří se liší pojetím, zpracováním materiálu i dobou, kdy dílo vzniklo. Témata jsou poetická (například naděje a příroda), abstraktní (komunikace) i popisná (zvířecí plastiky nebo užitková funkce keramiky).

Zastoupení autoři: Karel Příhoda, Miroslav Oliva, Pravoslav Rada, Šárka Radová, Hana Exnarová, Jan Hričák, Aisaku Suzuki, Zorka Soukupová, Nica Haug, Mayumi Shinohara, Nelli Sažina, Eva Svobodová, Marek Diaz, Angel Laborde Wilson.
 

může se hodit

novinky

Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
informace o otevření výstavy malevič – rodčenko – kandinskij a ruská avantgarda | ze sbírky muzea umění jekatěrinburg
informace o otevření výstavy malevič – rodčen...
 
 
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb mystika a horor v ilustracích povídek e. a. poea
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb my...
 
 
 
 
zavřít

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu přípravy nových výstav je do 4. 2. uzavřena Zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou a do 23. 2. uzavřen Wortnerův dům v Českých Budějovicích.

Otevírací doba Mezinárodního muzea keramiky, Bechyně: PO-ÚT zavřeno, ST-NE 9:00-16:30.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.