alšova země

alšova země

Upozornění

Vážené kolegyně, vážení kolegové, 

vzhledem k aktuální situaci, nouzovému stavu a všemu, co s tím souvisí, jsme nuceni výstavu projektu Alšova země v tomto roce zrušit. Některé třídy a skupiny stihly již zadané téma Očima baroka ztvárnit celé, nebo alespoň částečně a my bychom rádi umožnili prezentaci těchto prací formou katalogu (ve formátu pdf volně ke stažení, po Novém roce i v tištěné podobě). Máte-li fotodokumentaci z tvoření daných prací, nebo máte prací jen pár, budeme rádi, když se i tak připojíte. I malé střípky mohou příhodně doplnit mozaiku projektu.

Práce lze odevzdat do konce listopadu. Je možné se domluvit na předání poštou, pro práce můžeme v rámci Jihočeského kraje přijet (při dodržení všech bezpečnostních požadavků), také můžete práce zanechat v Ateliéru Alšovka - objekt Sparta (Puklicova 1047/41, České Budějovice). Vždy je ovšem nutná předchozí telefonická domluva.

Mnohokrát Vám děkuji a přeji pevné zdraví.

S přátelským pozdravem za tým Edukačního oddělení AJG

Andrea Chrastinová
chrastinova@ajg.cz

Alšova země

Alšova země je výstavním projektem pro děti a mládež v oblasti výtvarné, dramatické, literární a hudební výchovy. Tato výstava se v roce 2020 ponese v duchu barokních tendencí a bude reprezentovat různé formy uvažování studentů nad tématem. Pestrou škálu technik a námětů, které mohou být pojaty vážně i s nadhledem, představíme tentokrát na podzim v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou.

Alšova země | Očima baroka

Zkuste se podívat na baroko mimo klasické definice uměleckých slohů. Představte si, jak se žilo v 17. a 18. století v kontextu historických událostí. Šlo o složitou a dynamickou dobu velkých objevů v medicíně, matematice, fyzice, ale i objevů nových území. Tuto etapu míváme spojenou s třicetiletou válkou a dalšími krvavými válečnými konflikty a do pozadí pomalu ustoupil fakt, že se jedná také o období zavedení povinné školní docházky, vynálezu a aplikace prvního očkování, působení pedagogického průkopníka Jana Amose Komenského i sepsání Deklarace práv člověka a občana.

Inspirujte se atmosférou výtvarného slohu, který vtiskl české (a především jihočeské) krajině výjimečnou podobu. Prohlédněte si barokní zámky, zahrady, kostely i kaple po celém světě a přečtěte si o unikátu českých barokních lékáren, které lze, tak jako mnoho dalších barokních památek, navštívit po ukončení nouzového stavu. Mnoho pamětihodností nyní nabízí virtuální prohlídky, kterých můžete směle využít i z pohodlí obýváku.

Baroko provázelo tehdejšího člověka na každém kroku a napříč společenskými vrstvami, odhoďte stereotypy a zapomeňte na vybájenou atmosféru českých pohádek, zkuste vytvořit díla očima rozmanitého baroka.

Termíny

Přihlášení: do 18.10.2020

Přihlášení zašlete na e-mail: alsovazeme@ajg.cz

Odevzdání prací: do 8.11.2020

Elektronicky, poštou na adresu AJG, osobně po předešlé telefonické domluvě v Hluboké nad Vltavou, případně v Č.Budějovicích

Vernisáž: 20.11.2020 v 10:30

Prosíme o potvrzení účasti na vernisáži e-mailem do 10.11.2020

Trvání výstavy: od 21.11.2020 – do 30.1.2021

Ke stažení:

Realizované projekty

Kontakty

T: +420 774 046 008
E: alsovazeme@ajg.cz

 

program

2.10.2021
dernisáž výstavy: umění, splín a smích tváří v tvář absurditě
 
 
9.10.2021
DOA 2021: Výtvarný workshop | Lubomír Typlt | Tančící pentagon
 
 
8.10.2021
Dny otevřených ateliérů 2021
 
 
10.10.2021
DOA 2021: Komentovaná prohlídka výstavy Hliněná žena s autorkou Jindrou Vikovou a kurátorem Jiřím Ptáčkem | výtvarný workshop
 
 

může se hodit

novinky

Reportáž České televize o výstavě Tančící pentagon
O výstavě Tančící pentagon, fascinaci barvami...
 
 
Alšova jihočeská galerie zabodovala v letošním 8. ročníku soutěže Fénix content marketing
Hluboká nad Vltavou - Alšova jihočeská galeri...
 
 
informace o otevření výstavy malevič – rodčenko – kandinskij a ruská avantgarda | ze sbírky muzea umění jekatěrinburg
informace o otevření výstavy malevič – rodčen...
 
 
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb mystika a horor v ilustracích povídek e. a. poea
umění vidět a objevovat: alén diviš - aneb my...
 
 
 
 
zavřít

UPOZORNĚNÍ

Z technických důvodů bude v následujících dnech uzavřena výstava Umění, splín a smích tváří v tvář absurditě:

- Dne 24. 9. (celý den)

Děkujeme za pochopení.

NEJBLIŽŠÍ SPECIÁLNÍ AKCE

2. 10. dernisáž výstavy: umění, splín a smích tváří v tvář absurditě s koncertem Jaroslava Hutky